3D tisk a nové technologie

Kroužek je určen pro každého, kdo na počítači nechce plýtvat energií a časem při hraní her nebo u sledování TikToku a podobných žroutů času. 😇 Pro každého, kdo chce začít využívat počítač k něčemu užitečnějšímu, kdo si chce hrát a přitom se zábavnou formou učit nové věci.

O čem to bude?

Technologie nás dnes doprovází na každém kroku. Chytrý telefon se nám stal společníkem, bez kterého leckdy neuděláme krok. Ve volné chvíli pak (zase na mobilu) utíkáme do online světa, kde si píšeme s přáteli, hrajeme hry… Co si ale vymyslet a naprogramovat svou vlastní hru? Co si vymodelovat svůj vlastní obal na mobil a pak si ho vytisknout na 3D tiskárně? Co si zkusit ovládat roboty? Chtěl bys to zkusit? Tak potom je tenhle kroužek přesně pro tebe…

Logika tě dostane z bodu „A“ do bodu „Z“. Představivost tě dostane všude!

Albert Einstein

Budeme si vytvářet modely pro 3D tisk a samozřejmě si zkusíme i něco vytisknou. Začneme těmi jednodušším věcmi (jako je např. přívěsek na klíče) a budeme postupně vymýšlet složitější a složitější. Nejdříve si vše navrhneme, potom vytvoříme model a nakonec budeme tisknout. Bude to tedy takový mix předmětů. Trocha kreslení, trocha programování, trocha matematiky a trocha pracovních činností.

Budeme se učit programovat v některém programovacím jazyku (CODE, KODU, SCRATCH…). Jelikož se v těchto nástrojích nic složitě nepíše, ale spíše se vybírá z již připravených „příkazů“ a ty se skládají do potřebného celku, naučí se s nimi opravdu každý. Naprogramovat si vlastní program (nebo dokonce hru) tak bude určitě během chvilky pro každého hračka. A nejlepší na tom je, že je to zdarma a tím pádem si můžete programovat ve volné chvíli i doma.

Naučíme se ovládat roboty – tedy přesněji OZOBOTy a SPHERA. A taky je programovat… Ozobot je malinkatý robot na dvou kolečkách, který dokáže poslouchat „barevné kódy“. Prostě namalujete černou čáru, na ní uděláte barevné tečky a ozobot podle nich zatáčí doleva, doprava a provádí spoustu dalších legrácek. Sphero je pro změnu robot ve tvaru koule, který se umí pohybovat i ze schodů nebo ve vodě. A samozřejmě toho dokáže ještě mnohem víc. Oba jsou vlastně interaktivní hračky, které velmi dobře rozvíjí kreativitu a logické myšlení.

Jednoduše. 😉 Prostě se za mnou stav a domluvíme se, co a jak. Já ti odpovím na případné otázky a upřesním, co děláme a co neděláme, kdy to děláme a jak to děláme.

Kromě chuti potrápit dobrovolně mozkové závity určitě nebude nic zvláštního třeba.

Tak na to odpovědět neumím. Pokud máš ale chuť a trpělivost, určitě je dobré přijít a aspoň to zkusit. No a potom se uvidí… 🙃

Kalendář

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930