Mgr. Veronika Macháčková

učitelka ZŠ •|• 1. stupeň

Univerzita Palackého v Olomouci
Filozofická fakulta
Pedagogická fakulta

Jako malá si vždycky hrála na učitelku a chtěla být učitelkou, ale po maturitě se na pedagogickou fakultu nedostala. Po vystudování dějin výtvarného umění bylo jejím prvním zaměstnáním učit anglický jazyk na základní škole. Vlastně to nebyla náhoda, protože i její příležitostná práce v oblasti dějin umění bylo předávání a zprostředkovávání znalostí dalším zájemcům v oblasti našeho kulturního dědictví jako průvodce na Zámku ve Ždáru nad Sázavou.

Po mateřské opět zasáhl osud a nastoupila jako vychovatelka a učitelka na malé malotřídní škole, kde pracovala pět let. Během této doby si uvědomila, že ji velice naplňuje práce s dětmi a učení. Z toho důvodu se rozhodla začít znovu studovat, aby si doplnila potřebnou kvalifikaci. 

Ve třídě a nebo venku se snaží v dětech rozvíjet zvídavost a vnímavost na bezprostředně okolní svět s vytvářením souvislostí. Společně s nimi ráda tvoří a maluje (někdy dokonce i podle starých mistrů) a má radost, když jsou děti se svými výtvory spokojené. Ve výuce se nebojí využívání efektivních výukových metod a experimentování v badatelsky orientované výuce. Hodinu matematiky či geometrie umí oživit tablety a nebo ozoboty, což děti velmi oceňují.  

Každý den ve škole je pro ni závazek, který chce zvládnout tak, aby ze třídy všichni odcházeli spokojení a těšili se na další den.