Po vánočních svátcích jsme se opět sešli v naší třídě a hned začali chystat svátek Tří králů, který vždy doprovázely různé lidové zvyky. Letos jsme si vyrobili kornoutové loutky králů a pozvali děti z 3. třídy k nám. Ty se představily v krásných převlecích králů a připravily věštění na nový rok.

V lednu nás provázelo téma Naše město – obec, v kterém jsme si ukázali významné budovy obce, šli se podívat do obchodu, lékárny, školy, parku i na obecní úřad. Mile nás přijal i pan starosta, provedl nás úřadem, knihovnou a ukázal nám mapu celé obce. Děti dostaly i malý dárek.

Zajímavých her, sestavování a skládání jsme si užili i při tématu Moje tělo. Zkoumali jsme otisknuté chodidlo, učili se názvy částí těla i některých orgánů. Vyzkoušeli jsme si i hry na vnímání všemi smysly. Bohužel jsme si vůbec neužili sníh a s ním spojením aktivit.

Tags

Leave a comment