Opět úspěch ve WocaBee

Naše 6. třída se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát.
Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee (čte se „vokebí“).
Šesťáci se v rámci okresu Žďár nad Sázavou umístili na vynikajícím 2. místědíky čemuž získali ceny a postoupili do krajského kola. To probíhá právě v těchto dnech, kdy žáci soutěží o postup do celostátního kola šampionátu, ve kterém mohou získat nejen další ceny, ale i příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč. Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí!

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí.

Každý žák naší  6. třídy získal během okresního kola denně v průměru 1364 WocaPoints bodů, což činí přibližně 909 správných odpovědí za den. Navíc třídy v šampionátu soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni žáci a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti. Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým žákem individuálně za pomoci umělé inteligence a žáci si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači.

Všechny informace o soutěži, jakož i její průběžné výsledky jsou k dispozici na webových stránkách soutěže.

Pokud naši žáci v následujících kolech neuspějí, bude jejich nejdůležitější výhrou především zlepšení jejich jazykových vědomostí a motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.

Jsme velmi rádi, že na naší škole dáváme prostor moderním technologiím a učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který žáky baví a přináší jim skutečné výsledky!

Do dalších kol jim držíme v soutěži palce!

Tags

Leave a comment