Zažij Španělsko!

Naši žáci nemuseli cestovat tisíce kilometrů, aby mohli zažít atmosféru Španělska. U příležitosti Evropského dne jazyků jsme se ponořili do kultury této země prostřednictvím výtvarného umění, hudby, tance, sportu i vaření.

Výsledné obrazy našich žáků nám připomínaly kouzlo a rozmanitost Španělska, které se promítly do každého detailu – kytary, býka, vějíře, kaktusu…

V tělesné výchově si první až třetí třída vyzkoušela koridu, ostatní třídy se přetahovaly o vítězství ve fotbalových zápasech FC Barcelona proti Real Madrid. Bylo to El Clásico na místním hřišti.

V hudební výchově se nám podařilo naladit na správnou vlnu. K tomu přispěli i žáci z deváté třídy, kteří zahráli na kytary a zazpívali pro mladší spolužáky píseň „Slavíci z Madridu”. Každý krok v rytmu flamenca byl krokem do Španělska, kde hudba a tanec jsou nedílnou součástí života.

Během hodiny vaření jsme připravovali tradiční sangrii. Byla to chuť i vůně Španělska v každém doušku tohoto osvěžujícího nápoje.

Země plná historie, krásy a bohaté kultury nás nenechala lhostejnými ani při hodině reálií. Zjistili jsme, že Španělsko je mnohem víc, než jen slunce a pláže.

Jedinečnou atmosféru podpořili všichni, kdo se oblékli ala Španělsko.

Prožili jsme den plný hudby, tance, umění i sportu. A kdo ví, možná jsme ve školním projektovém dni u někoho probudili lásku k jazykům a cestování, která ho bude provázet po celý život! „Olé“!

Leave a comment