Den otevřených dveří 2

V úterý 18. 4. proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Pro zájemce této akce byl připraven opravdu pestrý program.

Ve školní družině v budově na sídlišti bylo pro všechny příchozí připraveno celkem 8 zastavení – masáže, karetní hry, stolní hry, povídání o koních, povídání o skautech a národopisném souboru GROŠ, ukázka ukrajinských knih, malování poslepu a vaření v kuchyňce. Naše šikovné kuchařinky připravily vynikající jednohubky, které malé hostesky nabízely v rámci malé ochutnávky.

V učebnách 1. a 2. třídy si rodiče prohlédli učební pomůcky a s mnohými si zkusili pracovat. Zajímali se také o práce svých dětí a s radostí i úsměvem si je společně prohlíželi. Velkému zájmu se těšila laboratoř v učebně 3. třídy. Odměrné válce, kádinky, lupy a mikroskopy návštěvníky zaujaly a vybízely k pokusům. V budově na zámku čekalo na hosty celkem 5 zastavení. V jazykovědné učebně se návštěvníci mohli seznámit s aplikací WocaBee, pomocí níž se naši žáci učí a procvičují cizí slovíčka nejenom psát, ale také správně vyslovovat.

V učebně matematiky bylo možné si vyzkoušet kreslení pravou mozkovou hemisférou. Tato metoda pomáhá především lidem, kteří nejsou obzvlášť výtvarně nadaní. Při kreslení se naučí zapojit pravou (tvořivou, fantazijní) hemisféru a výsledek práce je pro samotné tvůrce opravdu mile překvapivý.

Svět robotiky a programovaní se příchozím otevřel v učebně 5. třídy. Zde je čekala zajímavá práce s Ozoboty – malinkými robůtky, které můžete ovládat pomocí barevných kódů nebo aplikací v počítači.

Ve školní knihovně byla připravena ke zhlédnutí výstavka čerstvě zakoupených nových knih a také čtenářské deníky žáků 2. stupně. Kromě toho si zde děti mohly vyzkoušet přiřazování pojmů k vybraným knihám nebo vyluštit křížovku na téma Harry Potter.

Další zastavení hosty čekalo v učebně výtvarné výchovy, kde si mohli vyzkoušet modelování z keramické hlíny a vyrobit si tak svůj keramický domeček. Rovněž zde a v přilehlých prostorách byly vystaveny další výrobky, výkresy, pomůcky, nástroje a přístroje, které žáci běžně používají při práci ve vyučování nebo odpoledních dílničkách. Pozornost si získala také pec na keramiku.

K příjemné a pohodové atmosféře přispěla také vůně, která se linula po celé škole ze školní kuchyňky, kde mladší žáci společně s paními asistentkami smažili jablečné lívance, které poté pěkně naservírované nabízeli všem příchozím.

Další očekávanou částí celého programu byly komentované prohlídky areálu zámku, které si vzali na starosti pan ředitel a jeho zástupce.

Zájem veřejnosti o Den otevřených dveří byl opravdu značný a nás velice mile překvapil. Máme z něho upřímnou radost. Věříme, že všichni hosté si z tohoto odpoledne odnášeli pěkné zážitky a odcházeli s příjemným pocitem v duši.

Těšíme se na Vás zase v příštím školním roce!

Leave a comment