Od lesní studánky do čtyř stran světa

V pátek 22. května se vydali naši nejmladší žáci na dobrodružnou i užitečnou výpravu do lesíka Jiviny, kde společně završili letošní téma projektu „Tady jsme doma“. Vyzbrojeni nářadím a dobrou náladou se pustili do čištění místní studánky.

Děti pracovaly s obrovským nasazením, čistily okolí pramene od napadaného listí, staré trávy i větví a byla radost sledovat, s jakým elánem jim šla práce od ruky. Když studánka opět prokoukla do krásy, propojili jsme projektové téma se starou tradicí a nabrali průzračnou vodu do připraveného džbánku.

S tímto vzácným nákladem jsme se vrátili zpět ke škole, kde žákyně třetí třídy vodu slavnostně vylily do všech světových stran, aby tak podle starého zvyku popřály přírodě i škole štěstí a ochranu.

Všem našim malým pomocníkům děkujeme za jejich píli, skvělou spolupráci a krásnou tečku za letošním projektovým rokem. Rodičům děkujeme, že nám malé pomocníky zbaví bláta a nánosů, které některé z nich proměnily v roztomilé a maskované lesní skřítky.

Tags

Leave a comment