Mgr. Iva Daňková

zástupkyně ředitele pro MŠ •|• oranžová třída

SPgŠ Boskovice
Univerzita Hradec Králové
Pedagogická fakulta 

Celý svůj profesní život se jako učitelka věnuje předškolním dětem, výchově a vzdělávání a jejich rozvoji. Každý den v mateřské škole je pro ni novou příležitostí dětem pomáhat objevovat svět kolem sebe a rozvíjet je jako jedinečné osobnosti.

Její vzdělávací základ má kořeny na Střední pedagogické škole v Boskovicích, kde získala pevné základy pedagogiky a psychologie. Tento základ později proměnila v hlubší porozumění dětské osobnosti i jejímu vývoji studiem v magisterském oboru Předškolní pedagogika. Její profesní růst byl doplněn řadou kurzů, jako například kurz Logopedický asistent, školou hry na klavír, flétnu, kurz německého jazyka, keramiky, Reiki.

Věří v hodnotu vzdělávání v přírodě, proto se snaží děti vést k objevování tajemství přírody častým pobytem venku, učí je respektovat a chránit náš okolní svět. Příroda je naší nejlepší učebnou.

Mimo mateřskou školu ji čeká řada vzrušujících aktivit. Běžecké i sjezdové lyžování, cyklistika, turistika, četba, chalupaření, včelařství. To jsou její oblíbené způsoby, jak trávit volný čas.